- نمودار تغییرات آنلاین قیمت یک اونس طلا در 24 ساعت گذشته:

قیمت لحظه ای طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت یک اونس طلا در 3 روز گذشته:

نمودار طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت یک اونس طلا در یک ماه گذشته:

نمودار لحظه ای طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت اونس طلا در شش ماه گذشته:

 نمودار قیمت لحظه ای طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت اونس طلا در یک سال گذشته:

قیمت آنلاین طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت اونس طلا در پنج سال گذشته:

قیمت انس طلا

- نمودار تغییرات آنلاین قیمت اونس طلا در ده سال گذشته:

نرخ لحظه ای طلا

 نمودار قیمت طلا و انس لحظه‌ای

 

نمودار قیمت طلا به‌صورت دوره‌های زمانی تعیین‌شده به بررسی میزان نوسانات سود حاصل از خریدوفروش طلا در سراسر جهان می‌پردازد. این شاخص نقش تعیین‌کننده‌ای در پیگیری سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر طلا دارد. بااین‌حال، طلا پشتیبان بی بر‌و ‌برگشت اسکناس‌هایی است که در دست داریم و برای سرمایه‌گذاری صحیح در این مورد لازم است تا با ابزارهای تعریف‌شده‌ی معامله‌ی طلا نیز آشنایی کافی داشته باشیم.

 نمودار قیمت طلا و انس لحظه‌ای جهانی ثبت‌شده در سایت طلا و جواهرات زر به‌صورت برخط یا لحظه‌ای، این شاخص‌ها را استخراج کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی طلا و جواهرات زر، نمودار قیمت طلا جهانی و نمودار انس جهانی را مرتباً به‌وسیله‌ی تلفن همراه خود مورد پیگیری قرار دهید. در ادامه به بررسی شاخص‌های نمودار طلای جهانی و استفاده‌های کاربردی آن خواهیم پرداخت.

 

بازه‌های زمانی تعریف‌شده برای نمودار قیمت طلا

 

بررسی عملکرد نمودار قیمت طلا عموماً به‌صورت یک روز تا یک سال تعریف می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که چه‌طور میانگین، قیمت جهانی طلا در حال افزایش است یا کاهش؟ و چنانچه روند، صعودی یا نزولی ناگهانی داشته باشیم، این اتفاق در طول کدام دوره‌ی زمانی رخ‌داده است؟ بازه‌های زمانی دقیق‌تر را می‌توانید به کمک ابزارهای بررسی تاریخچه نمودار قیمت طلا پیگیری کنید.

نمودار طلای جهانی زنده همچنین در بازار معاملات طلا از اهمیت زیادی برخوردار است و به علت نوسانات شدید طی سال‌های اخیر، شاهد تغییر ساعت‌های اوج و فرود خریدوفروش بر اساس ساعت ثبت قیمت‌های جدید در تابلوها هستیم که این موضوع پیش از شروع نوسانات تا این اندازه حساسیت‌برانگیز نبوده است.

در این شیوه می‌توان تاریخ‌های مشخصی را به سیستم اعلام کرده و بازه‌ی زمانی مربوطه را به لحاظ تغییر قیمت جهانی طلا مورد بررسی قرارداد. در ادامه مقاله نمودار لحظه‌ای طلا به بررسی شاخص انس و کاربرد آن در سازوکار اقتصادی خواهیم پرداخت.

 

شاخص قیمت انس چیست و چه تأثیری در معاملات طلا دارد؟

 

انس یک واحد مخصوص انواع فلز باارزش من‌جمله طلا است که در نمودار قیمت طلا کاربرد جهانی داشته و اشاره به وزنی معادل ۳۱ گرم و ۱۰۳۵ صد هزارم گرم طلای ۲۴ عیار دارد. یک انس طلا برابر یک ساچمه است و معیاری متداول و کاربردی در بسیاری از کشورهای جهان محسوب می‌شود. بااین‌حال در برخی کشورها، نمودار انس جهانی طلا متفاوتی طرح‌ریزی‌شده و در معاملات عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد. درواقع واحد انس بسته به منطقه ممکن است وزن متفاوت‌تری پیدا کند که این موضوع در نام‌گذاری پسوند انس تأثیرگذار است.

پیگیری شاخص اونس طلا لحظه‌ای در زندگی افرادی که معاملات سنگین و مستقیم‌تری را به کمک این فلز گران‌بها انجام می‌دهند بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است. در ادامه به بررسی نمودار قیمت جهانی طلا طی بازه‌های طولانی‌مدت من‌جمله ۳۰ سال اخیر خواهیم پرداخت.

 

نمودار قیمت جهانی طلا در ۳۰ سال گذشته به چه شکل بوده است؟

 

بازه‌های زمانی طولانی‌مدت در نمودار قیمت طلا، داده‌های هیجان‌انگیز و جالبی از تغییرات جهانی قیمت طلا را در اختیار ما قرار می‌دهند و شما بسته به رویکردهای متفاوتی که نسبت به مسائل اقتصادی، جامعه‌شناسی و حتی روان‌شناسی دارید می‌توانید از این داده‌ها جهت پیگیری پرسش‌های ذهنی خود استفاده کنید. یکی از نبض‌های شدید و غیرمنتظره‌ی بازار طلا به حدود سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ برمی‌گردد.

در این زمان به شکل بی‌سابقه‌ای نمودار قیمت طلا به سمت بالا خزید و همچنان نیز کمابیش این روند در سطح بالایی قرار دارد. قیمت‌های ۵۰ سال یا ۳۰ سال اخیر، به تاریخ پیوسته‌اند. در این بازه‌ی زمانی خاص، ما شاید تغییرات و اتفاقات متنوعی در بازار جهانی بودیم و شما ممکن است تکرار نام‌هایی مانند سیلیکون‌ولی را به یاد داشته باشید.

محدوده‌ی وسیع سیلیکون‌ولی محل قرارگیری شرکت‌های مطرح بخصوص در زمینه‌ی فناوری است و با شکست هر یک از این شرکت‌ها، ضربه‌ی بزرگی به چرخه‌ی اقتصادی جهان وارد خواهد شد به شکلی که پول رایج و مورداستفاده عملاً ارزش خود را ازدست‌داده و پشتیبان آن یعنی طلا، برای حفظ موضع خود و نظم جهانی به تکاپو می‌افتد.

این موضوع به دلیل پیوند عمیق و اجتناب‌ناپذیر زندگی امروز ما با حوزه‌ی فناوری است و در هر بازه بسته به نبض اقتصادی زندگی روزمره، یک حوزه‌ی خاص تبدیل به شاهرگ اقتصادی می‌شود. بحران مالی سال ۲۰۱۲ یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر نمودار طلای جهانی بود و عموماً توسط کارشناسان طی بازه‌ی زمانی سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ موردمطالعه قرار می‌گیرد.

عمده افراد، این اتفاق را تأثیر پذیرفته از ضعف بازارهای مالی در حوزه‌ی مسکن می‌دانند اما بررسی کسب‌وکارها و ارزش کار افراد تعیین‌کننده‌ی روند کاهش ارزش پول و درنتیجه افزایش قیمت طلا خواهد بود. زمانی که کار افراد ارزش خود را از دست بدهد، عملاً نمی‌توان سرمایه‌گذاری‌های سوددهی را به کمک دستمزد انجام داد.

از مراکز شروع این نوسانات تاریخی نیز می‌توان به سیلیکون‌ولی اشاره کرد که پیش‌ازاین در مورد آن صحبت شد. قیمت لحظه‌ای انس طلای جهانی همچنان تب‌وتاب بسیاری را در قلب تاجران و افراد وابسته به دنیای معاملات پرسود ایجاد می‌کند.

درهرصورت طی سال‌های اخیر، این تغییرات مانند رگبارهایی به بدنه‌ی اقتصاد جهان برخورد کردند و همچنان می‌توان اثرات این گلوله‌باران را مشاهده کرد. درواقع ما عملاً درگیر این خون‌ریزی اقتصادی هستیم و اطلاع از عوامل و یا پارامترهای تأثیرگذار بر آن می‌تواند بر روی شیوه‌ی تجارت، کار و زندگی ما تأثیر چشم‌گیری داشته باشد.

درباره سایت زر |  تماس با سایت زر |  نظرات ، پیشنهادات و شکایات |  عضویت در سایت زر |  جستجوی پیشرفته |  پرسش و پاسخ  |  قوانین و مقررات
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت زر می باشد و استفاده محدود از مطالب با ذکر منبع بلامانع است و هرگونه کپی برداری غیر مجاز پیگرد قانونی دارد.
شماره ثبت: 336113
© 2009 Zar. All rights reserved. zar.manage@yahoo.com

نشانی دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک، 50 متر بالاتر از میدان، برج نگار ، طبقه هشتم اداری، واحد 1 تلفن : 88641503-021، مدیریت: 1598419-0912
نشانی دفتر کارخانه :یوسف آباد، نبش خیابان ششم، ساختمان اختصاصی طلا و جواهر پلاک 4 واحد 2 88641504-021، مدیریت: 2157559-0912
دفتر واردات و صادرات :ولنجك، مجتمع تجاری گالریا، طبقه ششم شماره تماس: 0041782008072
دفتر مستقیم انگلستان: 7452269629-0044 سامانه پیام کوتاه:30007924006953
Manager in Canada: Mrs. Rezaee
180 Grandview Ave Thornhill, ON L3T 1J1, Canada phone number: 0016476414242
طراحی و تولید انحصاری "شرکت پرشین کیمیاگران پاسارگاد"

logo-samandehi e-namad
 سنجش رضایتمندی
بانک ملی
همین حالا تماس بگیرید!  سنجش رضایتمندی