فروشگاه جواهر سنگ فیروزه

 

 

فروشگاه جواهرات فیروزه

فروشگاه جواهرات فیروزه، یکی از بخش‌های فروشگاه سنگ وب‌سایت زر است که به‌صورت جداگانه و تخصصی در زمینه طراحی، ساخت و فروش جواهرات با استفاده از سنگ فیروزه فعالیت می‌کند. انواع مختلف جواهرات از انگشتر و آویزهای فیروزه گرفته تا سرویس جواهر فیروزه در طرح‌ها و مدل‌های متنوع را می‌توانید از وب‌سایت زر به‌صورت آنلاین خریداری نمایید.

در این مطلب به طور کامل در مورد جواهرات فیروزه موجود در فروشگاه، توضیح خواهیم داد؛ اما قبل از آن بهتر است در مورد سنگ فیروزه، تاریخچه، ویژگیها و خواص این سنگ توضیحاتی ارائه دهیم تا با این سنگ زینتی زیبا بیشتر آشنا شوید.

 

فیروزه، زیبای شگفتانگیز

 

سنگ فیروزه یکی از سنگ‌های نسبتاً سخت با درجه سختی ۶، از جنس فسفات آلومینیوم و مس است. این سنگ زیبا در رنگ‌های بین آبی و سبز وجود دارد و سنگی نسبتاً شفاف و مومی شکل است. فیروزه اکثراً در نزدیکی سطح زمین و در مناطق آتش‌فشانی یافت می‌شود. هرچقدر فیروزه استخراج‌شده از قسمتی از زمین که به سطح نزدیک‌تر است، استخراج شود، مرغوب‌تر است زیرا فیروزه‌های استخراج‌شده از سطوح زیرین زمین، به دلیل وجود آب‌های زیرزمینی، نرم‌تر و بی‌کیفیت هستند. هرچقدر سنگ فیروزه تخلخل و حباب کمتری درون خود داشته باشد، باکیفیت‌تر و طبیعتاً گران‌تر است.

به سنگ‌های فیروزه‌ای که رگه‌هایی به رنگ‌های مختلف مثل سیاه، سرمه‌ای یا طلایی درون خود دارند "فیروزه شجری" و به سنگ‌های بدون رگه و ساده، "فیروزه عجمی" گفته می‌شود. فیروزه عجمی داخل سنگ سیاه و چرب مانندی به وجود می‌آید و تشخیص آن بسیار دشوار است.

سنگ فیروزه سنگی بسیار ارزشمند است و برخی انواع آن حتی قیمتی بالاتر از طلا دارند. این سنگ در جهان بسیار مشهور است و در مناطقی مثل تبت، چین، مصر، جنوب غربی امریکا و ایران استخراج می‌شود. بهترین و مرغوب‌ترین نوع فیروزه، فیروزه نیشابور است که رنگی روشن و نزدیک به آبی آسمانی دارد. نوع شجری این فیروزه که دارای رگه‌های طلایی باشد، قیمت بالاتری دارد و در دنیا مقبولیت و محبوبیت بیشتری نیز دارد.

برای اینکه سنگ فیروزه شما عمر بیشتری داشته باشد، بهتر است از شستن آن با شوینده‌های شیمیایی خودداری نمایید و همچنین آن را دور از عطر و کرم و سایر مواد شیمیایی نگهداری کنید. اگر به‌درستی از سنگ فیروزه خود نگهداری و مراقبت نکنید، سنگ کدر شده و به‌اصطلاح می‌میرد. در این صورت بهتر است آن را مدتی درون خاک نگهداری کنید تا دوباره زنده شود.

 

سنگ فیروزه به رنگ آبی آسمان و با قدمتی بهاندازه زمین

 

سنگ فیروزه علاوه بر رنگ زیبا و جذاب، تأثیر مثبتی در جسم و روح انسان دارد و به همین دلیل بیشتر افراد علاقه زیادی به استفاده از فیروزه در اکسسوری و جواهرات خوددارند. درگذشته‌های دور مردم این سنگ را به نام «پیروزه» می‌شناختند و معتقد بودند هر کس پیروزه را همراه خود داشته باشد، همواره بر دیگران پیروز می‌شود. حتی از این سنگ برای طلسم قدرت و محافظت از جان و مال و نیروهای شیطانی استفاده می‌کردند.

مصریان بر این باور بودند که سنگ فیروزه زندگی ابدی برای صاحبش به ارمغان می‌آورد و شواهدی وجود دارد که ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از این سنگ در مصر استفاده می‌شده است. هندوها معتقد بودند استفاده از انگشتر فیروزه و نگاه کردن به ماه نو، باعث ثروتمند شدن فرد می‌شود. سربازان عثمانی و ایرانی سنگ فیروزه را بر گردن اسب‌های خود آویزان می‌کردند تا از مریضی و ضعف اسب‌هایشان جلوگیری کنند.

در ایران از زمان هخامنشیان تاکنون، فیروزه سنگی محبوب در میان مردم بود و اعتقاد بر این بوده که تابش نور ماه بر این سنگ باعث افزایش قدرت آن می‌شود. در ایران باستان از فیروزه برای حفاظت از چشم‌زخم و حتی برای افزایش بینایی استفاده می‌کردند. ایرانیان قدیم همچنین بر این باور بودند که فیروزه در هنگام مرگ صاحبش، درخشش خود را از دست می‌دهد و اگر در دست یک فرد جوان قرار بگیرد، دوباره درخشش خود را به دست می‌آورد. مردم ایران به تأثیر مثبت سنگ فیروزه بر خواب و رؤیا نیز اعتقاد داشتند.

مایاها این سنگ را می‌پرستیدند و در مناسک مذهبی خود از آن استفاده می‌کردند. در روسیه این سنگ نماد عشق بود و در مراسم ازدواج بر روی حلقه ازدواج استفاده می‌شد. سربازان و جنگجویان عثمانی، در شمشیر و لباس جنگ خود از فیروزه استفاده می‌کردند تا در جنگ‌ها حافظ جان آن‌ها باشد و موجبات پیروزی آن‌ها را فراهم آورد.

 

فیروزه، راه وصل به آسمانها

 

امروزه نیز افراد زیادی به خواص معنوی و جسمی و روحی این سنگ معتقد هستند و بسیاری از ویژگی‌های شفابخشی سنگ فیروزه ازنظر علمی نیز به اثبات رسیده است. ازجمله خواص معنوی فیروزه پاک‌سازی و ایجاد تعادل در چاکرای گلو است و احساس آرامش و تسکین روانی در فرد ایجاد می‌کند. این سنگ باعث ایجاد تمرکز فکری و ایجاد صلح می‌شود و صبر افراد را زیاد می‌کند. همچنین فیروزه آرامش معنوی و ایمان افراد را نیز افزایش می‌دهد.

در احادیث اسلامی نیز توصیه زیادی به استفاده از این سنگ شده است. حضرت علی (ع)، فیروزه را سنگی نیروبخش می‌دانستند و تأکید زیادی به استفاده از انگشتر فیروزه داشتند. همچنین در احادیث زیاد از این امام، فیروزه سنگی روزی‌رسان معرفی‌شده است که می‌تواند فقر را از بین ببرد، سعه‌صدر را افزایش دهد و باعث گشایش کارها شود.

پیامبر (ص) نیز به استفاده از انگشتر فیروزه  هنگام راز و نیاز توصیه کرده و میفرمایند: هر کس در هنگام دعا، انگشتر فیروزه در دست داشته باشد، خداوند دعایش را مستجاب میکند.

سنگ فیروزه خواص درمانی بسیار زیادی نیز دارد. از این سنگ برای درمان افسردگی، بیماری‌های ریوی و تنفسی، بیماری‌های مربوط به چشم و بیماری‌های قلبی در کنار مصرف داروها، استفاده می‌شود.

 

جواهراتی ناب از فیروزه

 

در فرهنگ‌های بسیاری سنگ فیروزه موردتوجه مردم بوده است و قدمت استفاده از آن به گذشته‌های دور برمی‌گردد؛ اما دلیل دیگر محبوبیت فیروزه، رنگ زیبا و جلوه خاص آن است که در جواهرات و زیورآلات، خود را به‌خوبی نشان می‌دهد. به همین جهت است که در ساخت جواهرات، استفاده زیادی از فیروزه می‌شود.

ما نیز در فروشگاه جواهرات فیروزه، انواع مختلفی از جواهرات متنوع در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون را با استفاده از سنگ فیروزه آماده کرده‌ایم. از طرح‌های مدرن و به‌روز گرفته تا مدل‌های کلاسیک و سنتی را متناسب باسلیقه‌های مختلف طراحی کرده‌ایم تا مشتریان عزیز بتوانند به‌راحتی و با چند کلیک، جواهرات مدنظرشان را به‌صورت آنلاین سفارش دهند. در ادامه به تنوع محصولات فروشگاه جواهرات فیروزه و امکانات بی‌نظیری که برای مشتریان فراهم آورده‌ایم، اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

انگشتر فیروزه

 

یکی از آیتم‌های پرطرف‌دار جواهراتی که با سنگ فیروزه ساخته می‌شود، انگشتر فیروزه است که در بین خانم‌ها و آقایان محبوب است. ما در فروشگاه جواهرات فیروزه، مدل‌های متنوعی از انگشترهای جواهر فیروزه را متناسب باسلیقه مشتریان عزیز آماده کرده‌ایم. انگشترهایی بر پایه طلای سفید، زرد و رزگلد که در آن‌ها از سنگ فیروزه در کنار برلیان یا مارکیز و حتی در کنار سنگ‌های قیمتی دیگر، ترکیب زیبایی ایجادشده است. از مدل‌های ظریف گرفته تا مدل‌های بزرگ و کلاسیک را می‌توانید در وب‌سایت زر به‌صورت آنلاین خریداری نمایید.

 

گوشواره فیروزه

 

گوشواره‌های فیروزه در ابعاد و طرح‌های متنوع مناسب باسلیقه‌های مختلف در وب‌سایت زر موجود است. به‌راحتی می‌توانید مدل دلخواه گوشواره جواهر فیروزه خود را سفارش دهید. امکان سفارش گوشواره از سایر قسمت‌های وب‌سایت زر نیز برای مشتریان عزیز وجود دارد و می‌توانید سنگ گوشواره انتخابی خود را به فیروزه تغییر دهید. همچنین می‌توانید گردنبند یا سرویس مشابه با گوشواره موردنظر خود را نیز سفارش دهید تا برای شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده نماییم. برای هرگونه تغییر در مدل انتخابی و یا سفارش انواع جواهرات فیروزه کافی است با شماره‌های شرکت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما به طور کامل شمارا راهنمایی نمایند.

 

آویز فیروزه

 

انواع آویزهای فیروزه در طرح‌ها و مدل‌های متنوع را می‌توانید تنها در وب‌سایت زر جست‌وجو نمایید. تنوع محصولات فروشگاه جواهرات فیروزه به‌قدری است که به‌راحتی می‌توانید متناسب با نیاز و سلیقه خود، مدل دلخواهتان را انتخاب نمایید. حتی اگر مدل مدنظرتان را در وب‌سایت پیدا نکردید، کافی است عکس طرح دلخواهتان را به شماره واتس اپ موجود در وب‌سایت ارسال نمایید تا در اسرع وقت، جواهر فیروزه دلخواهتان را برایتان آماده کنیم.

 

گردنبند فیروزه

 

گردنبندهای فیروزه جلوه خاصی در گردن ایجاد می‌کنند و استفاده مداوم از آن در پاک‌سازی چاکراها و تغییرات مثبت روحی بسیار مؤثر است. ما در فروشگاه جواهرات فیروزه انواع متنوعی از گردنبندهای فیروزه را برای شما عزیزان طراحی کرده‌ایم. گردنبند فیروزه می‌تواند هدیه‌ای بسیار عالی و بی‌نظیر برای مناسبت‌هایی مثل روز عشق، سالگرد ازدواج و یا تولد باشد؛ مخصوصاً برای خانم‌های متولد آذر؛ زیرا فیروزه سنگ ماه تولد متولدین آذر است و همچنین نماد عشق. پس می‌تواند هدیه‌ای ارزشمند و بامعنا باشد.

 

نیم ست فیروزه

 

با چرخی کوتاه در وب‌سایت زر می‌توانید انواع مختلفی از نیم‌ست‌های زیبا را جست‌وجو کنید و مدل مدنظرتان را با سنگ فیروزه سفارش دهید. نیم ست فیروزه نیز گزینه‌ای بی‌نظیر برای هدیه دادن محسوب می‌شود. مخصوصاً برای مراسم نامزدی و ازدواج می‌توانید نیم ست جواهر فیروزه به عروس خانم‌های عزیز هدیه دهید تا محافظ عشق و پیوند مقدس بین عروس و داماد باشد.

 

دستبند فیروزه

 

دستبند فیروزه نیز یکی از آیتم‌های پرطرف‌دار بین خانم‌های خوش‌سلیقه است. ما در فروشگاه جواهرات فیروزه انواع متنوعی از دستبندهای فیروزه را برای مشتریان عزیز طراحی کرده‌ایم تا به‌راحتی بتوانند مدل دلخواهشان را به‌صورت آنلاین سفارش دهند. دستبندهای ظریف و یا مدل‌های بزرگ و شلوغ برای انواع سلیقه‌ها در نظر گرفته‌شده است.

 

سرویس فیروزه

 

شما می‌توانید از بین تمامی مدل‌های سرویس جواهرات موجود در وب‌سایت زر، مدل موردپسند خود را انتخاب نمایید و سنگ آن را به سنگ فیروزه تغییر دهید. حتی می‌توانید با تغییراتی در مدل سرویس و یا سنگ‌ها و الماس‌های موجود در مدل انتخابی خود، قیمت محصول را به‌اندازه بودجه خود تنظیم کنید. ما در فروشگاه جواهرات همه محدودیت‌های خرید آنلاین جواهرات را از بین برده‌ایم تا مشتریان عزیزمان، خریدی مطمئن و رضایت‌بخش را تجربه نمایند.

 

سنجاقسینه فیروزه

 

سنجاق‌سینه فیروزه از زمان‌های بسیار دور در ایران توسط بانوان درباری و ملکه‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است. امروزه نیز بسیار از خانم‌ها به این اکسسوری خاص علاقه‌مند هستند و حتی مدل‌های مدرن‌تری از سنجاق‌سینه‌ها را خریداری می‌نمایند. ما در فروشگاه جواهرات فیروزه، امکان سفارش انواع متنوعی از سنجاق‌سینه‌ها را برای مشتریان گرامی فراهم کرده‌ایم تا بتوانند متناسب باسلیقه خود، سنجاق‌سینه دلخواهشان را به‌صورت آنلاین سفارش دهند.

 

سفارش و خرید هدیه از بین محصولات فروشگاه جواهرات فیروزه

 

به‌طورکلی ما در وب‌سایت زر تمامی امکانات لازم برای خرید آنلاینی رضایت‌بخش و مطمئن را فراهم آورده‌ایم تا مشتریان عزیز بتوانند با چند کلیک و به‌سادگی، جواهر دلخواهشان را به‌صورت اینترنتی سفارش دهند. امکان سفارش از تمامی آیتم‌های موجود در وب‌سایت زر و تغییر سنگ و حتی طلای همه مدل‌ها نیز برای مشتریان موجود دارد. امکان تنظیم قیمت باتوجه‌به بودجه مشتری نیز در وب‌سایت فراهم‌شده است.

اگر قصد خرید هدیه از بین جواهرات موجود در فروشگاه جواهرات فیروزه را دارید، بهتر است پروسه دو الی ده‌روزه ارسال محصول را مدنظر داشته باشید تا هدیه شما در زمان دقیق به دستتان برسد. همچنین اگر از قبل، سنگ فیروزه تهیه کرده‌اید و قصد ساخت جواهرات را با استفاده از سنگ خود دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شمارا ازنظر قیمت، سایز، مدل و طلا و الماس موردنظر برای مدل دلخواهتان به طور کامل راهنمایی نمایند.درباره سایت زر |  تماس با سایت زر |  نظرات ، پیشنهادات و شکایات |  عضویت در سایت زر |  جستجوی پیشرفته |  پرسش و پاسخ  |  قوانین و مقررات
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت زر می باشد و استفاده محدود از مطالب با ذکر منبع بلامانع است و هرگونه کپی برداری غیر مجاز پیگرد قانونی دارد.
شماره ثبت: 336113
© 2009 Zar. All rights reserved. zar.manage@yahoo.com

نشانی دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک، 50 متر بالاتر از میدان، برج نگار ، طبقه هشتم اداری، واحد 1 تلفن : 88641503-021، مدیریت: 1598419-0912
نشانی دفتر کارخانه :یوسف آباد، نبش خیابان ششم، ساختمان اختصاصی طلا و جواهر پلاک 4 واحد 2 88641504-021، مدیریت: 2157559-0912
دفتر واردات و صادرات :ولنجك، مجتمع تجاری گالریا، طبقه ششم شماره تماس: 0041782008072
دفتر مستقیم انگلستان: 7452269629-0044 سامانه پیام کوتاه:30007924006953
Manager in Canada: Mrs. Rezaee
180 Grandview Ave Thornhill, ON L3T 1J1, Canada phone number: 0016476414242
طراحی و تولید انحصاری "شرکت پرشین کیمیاگران پاسارگاد"

logo-samandehi e-namad
 سنجش رضایتمندی
بانک ملی
همین حالا تماس بگیرید!  سنجش رضایتمندی