معرفی خصوصیات سنگ و کانی اونیکس Onyx + جدول خصوصیات

اونیکس
 
 

سنگها و کانیها صرفا جهت آگاهی شما می باشد

لوگو بانک ملی لوگو وزارت صنعت و معدن لوگو ساماندهی کسب و کار اینترنتی بانک ملت بانک صنعت اتاق بازرگانی گارانتی ایزو-زر GIA hrd IGL EGl

با هر سنگی که بخواهید میتوانید مدل خود را تغییر دهید:

 فوق العاده مهم : سفارش ساخت طلا تا 5% تخفیف به همراه جواهر تا 10% زیر قیمت بازار ایران ساخته خواهد شد (پس همین حالا جهت سفارش طلا و جواهر با ما تماس بگیرید: 1598419-0912 و 88641503-021 و 88641504-021)

سنگ اونیکس از انواع کلسدونی است که به دلیل رنگ مشکی و قهوه ای و نوارهای آن شناخته شده است. اما همه سنگ های اونیکس سیاه نیستند. در حقیقت، آنها در رنگ های پر جنب و جوش با نوارهای باشکوه یافت می شوند. سیاه محبوب ترین رنگ اونیکس و رنگ قدرت، راز و عمق است. لحن خنثی آن به این معنی است که با همه چیز مطابقت دارد. این یک همراه قوی برای هر رنگ و هر شخصی است. سنگ اونیکس، که به رنگ آبنوس عمیق”deep ebony color” معروف است، همه این ویژگی ها را دارد. نام اونیکس درچند فرهنگ نامه مرجع، به نام های Onyx و Crystal Onix است. اونیکس دارای تاریخ طولانی و غنی از جادو و اساطیر است. در این مقاله ما همه چیز درباره سنگ اونیکس را بررسی خواهیم کرد.
سنگ اونیکس “Onyx” چیست؟
اونیکس یک ماده معدنی سیلیکات تیره است که به دلیل رنگ بندی و ویژگی های معنوی مختلف شناخته شده است. اگر شما یک شیر متولد مرداد ماه هستید، اونیکس برای شما سنگ زودیاک است! در حالی که شیرها به اعتماد به نفس و سرسختی خود معروف هستند، این ویژگی های مثبت گاهی اوقات با شک و تردید در خود یا تصمیم گیری تکانشی تحت الشعاع قرار می گیرند. اونیکس می تواند با ارائه اعتماد به نفس و خرد ثابت، مشکلات را با وضوح برطرف کند. اگر در ماه اوت متولد شده اید، انواع اونیکس به نام ساردونیکس”sardonyx” یکی از سنگ های ماه تولد شما است. ساردونیکس اولین سنگ تولد در این ماه از زمانهای قدیم است. اونیکس سنگ تولد مدرن ماه فوریه نیز هست. علاوه بر این، می توانید آن را با همه چیز بپوشید! اگر هیچ یک از این روزهای تولد برای شما صدق نمی کند، نگران نباشید! اونیکس سنگ قیمتی سنتی برای هفتمین سالگرد ازدواج است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان جشن می گیرید، چرا یک جفت سنگ خارق العاده به یاد این مناسبت هدیه ندهید؟
مشخصات فیزیکی و شیمیایی سنگ اونیکس
همانطور که اشاره کردیم، اونیکس یک ماده معدنی سیلیس است که متعلق به خانواده کوارتز است. در این خانواده دو دسته وجود دارد: کوارتز ماکرو کریستالی، که معمولاً از سنگ های کوارتز مانند آمتیست و سیترین هستند و کوارتز ریز کریستالی. Onyx متعلق به گروه دومی است، همراه با سنگ های دیگر مانند carnelian ، yasper و bloodstone. سنگ های میکرو کریستالی نیز زیر چتر کلسدونی یا کوارتز کلسدونی قرار می گیرند. اونیکس از نظر فنی زیرگروهی از زیرگروه کلسدونی است. هنگامی که کلسدونی دارای رنگ بندی منحنی باشد، آن را عقیق می نامند. وقتی نوارهای عقیق صاف و دارای سایه های سفید، مشکی یا قهوه ای تیره هستند، آن اونیکس است. در حالی که برخی از کارشناسان اینگونه ادعا می کنند، متخصصان دیگری مانند انجمن بین المللی گوهر (IGS) عقیق و اونیکس را به عنوان سنگ های جداگانه طبقه بندی می کنند.
مشخصات شیمیایی عقیق و اونیکس کاملاً مشابه است:
ترکیب شیمیایی: دی اکسید سیلیکون “silicon dioxide”
مقیاس: ۶.۵-۷
رنگ: سیاه (در درجه اول) ، قهوه ای ، قرمز ، سفید ، آبی خاکستری ، سبز
ساختار بلوری: مثلثی “trigonal” (زیرسیستم شش ضلعی)
درخشندگی: مومی، ابریشمی تا شیشه ای”waxy to silky; Vitreous” ، هنگام صیقل دادن
شفافیت: شفاف تا مات “translucent to opaque”
ضریب شکست: ۱.۶۶- ۱.۵۴
تراکم: ۲.۹۱- ۲.۶۵
رخ: ندارد
تاریخ و باورهایی در مورد سنگ اونیکس
اونیکس نام خود را در 77 سال بعد از میلاد، توسط گایوس پلینیوس سکوندوس “Gaius Plinius Secundus” ( پلینیوس بزرگتر، نویسنده رومی، طبیعت شناس و فیلسوف طبیعی و فرمانده نیروی دریایی و ارتش امپراطوری اولیه روم و دوست امپراطور بود) به دست آورد. تاریخچه این سنگ رنگارنگ است و نمادهای مختلف مثبت و منفی اونیکس با گذشت زمان خود را نشان می دهد. در چین، مردم از ترس ارتباط سنگ با بدشانسی، در واقع از آن اجتناب می کنند. نویسندگان قرون وسطایی ادعا می کردند که اونیکس می تواند شما را در برابر کابوس ها، مشاجرات و حتی شیاطین آسیب پذیر کند. در دوران ویکتوریا، مردم اونیکس را با اندوه همراه می کردند. پس از مرگ همسر ملکه ویکتوریا اول در سال 1861، لباس عزاداری او شامل قطعاتی با اونیکس و دیگر سنگ های تیره بود. حتی اصطلاح عربی انیکس سیاه ” el jaza” به سادگی به معنی “غم” است. از سوی روشن تر، این ارتباط منفی در همه جا وجود نداشت. برخی از جوامع حتی دیدگاه خود را در مورد اونیکس در طول زمان تغییر دادند. به عنوان مثال، فنگ شویی چینی از سنگ های اونیکس برای محافظت و افزایش مقاومت استفاده می کند. سرخپوستان باستان نیز به قدرت محافظتی سنگ و همچنین نماد آن برای مشارکت عاشقانه اعتقاد داشتند. برخی از معروف ترین قطعات اونیکس هزاران سال پیش قدمت دارند. سینه بند معروف کاهن اعظم یهود در قرن 14 قبل از میلاد، اونیکس را به عنوان یکی از دوازده سنگ قیمتی خود شامل می شود.
اسطوره های مربوط به سنگ اونیکس
به غیر از کاربردهای تاریخی، اونیکس در اساطیر یونان دارای جایگاه جذابی است. طبق افسانه ها، این سنگ از ناخن انگشتان یک الهه تشکیل شده است. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما داستان از این قرار است که آفرودیت، الهه زیبایی، نزدیک رودخانه ای خوابیده بود. در حالی که چرت می زد، پسرش اروس یا کوپید از یکی از تیرهای او برای بریدن ناخن انگشتش استفاده کرد و ناخن برداشته شده تبدیل به اونیکس می شود. نسخه های دیگری از این داستان نیز وجود دارند. همه این داستان ها و اعتقادات درباره اونیکس به معنویت آن کمک می کند.
معنی نام سنگ اونیکس
نام اونیکس به معنای “ناخن انگشت” یا “پنجه” است. یک کلمه یونانی مشابه، onux ، از اصطلاح لاتین مشتق شده است و حامل افسانه اساطیری است که در بالا مورد بحث قرار گرفت. این نام از ظاهر آن نیز گرفته شده است. به گفته حکیمی، ​​بسیاری از سنگ های اونیکس دارای یک قسمت کرم رنگ بودند که “شبیه سفیدی ناخن انگشتان دست انسان” بود. ارتباط معنوی بین رنگ اونیکس و معانی نیز وجود دارد. برخی می گویند رنگ اونیکس تیره تر می شود زیرا بیشتر و بیشتر انرژی های منفی را جذب می کند. به طور کلی، سنگهای قیمتی سیاه با پایه و تعادل ارتباط دارند. اونیکس به دلیل جنبه ذهنی ویژگی های معنوی خود به عنوان “سنگی برای ذهن” شناخته می شود. اونیکس نماد قدرت ذهنی، ذهن آگاهی و کنترل خود است. دانستن معنی سنگ خوب است، اما استفاده از آن بهتر است. حال بر اساس تمام نمادگرایی و معانی معنوی، سنگ اونیکس برای چه چیزی مفید است؟
خواص درمانی اونیکس
استفاده از سنگ های قیمتی برای درمان در چند دهه گذشته رواج فزاینده ای یافته است. سنگهای شفابخش به ما اجازه می دهند از سر و صدای پرهیاهوی زندگی روزمره خارج شویم و از یک شکل معنوی مراقبت از خود استفاده کنیم. اونیکس خاصیت درمانی خود را دارد. از نظر تاریخی، خواص درمانی فیزیکی اونیکس، شامل بهبود سریعتر زخم ها و تسهیل زایمان است. اونیکس می تواند به تقویت مو، پوست و ناخن ها نیز کمک کند. اثرات مثبت اونیکس به عنوان “سنگی برای ذهن” شامل حافظه بهتر، سطح استرس کمتر و کنترل بیشتر بر انگیزه های احساسی است. این گوهر برای دانش آموزان مفید است، زیرا می تواند به تمرکز و در انجام تکالیف کمک کند. با صحبت از احساسات، بسیاری بر این باورند که سنگ اونیکس برای کسانی که با اندوه دست و پنجه نرم می کنند مفید است. چه ناراحتی، چه جدایی، چه تنهایی، اونیکس می تواند کمک کننده باشد. این سنگ می تواند به شما در ایجاد احساس امنیت، راحتی و ارتباط مثبت کمک کند. ممکن است ترجیح دهید شفا را از طریق سیستم چاکرا انجام دهید. اونیکس سیاه چاکرای ریشه را فعال و متعادل می کند. چاکرای ریشه در پایه ستون فقرات شما قرار دارد و نشان دهنده سیستم پایه شماست، جایی که ریشه های خود را قرار می دهید یا وقتی راه خود را فراموش می کنید به آنجا برمی گردید. وقتی چاکرای ریشه مسدود شده است، ممکن است احساس گم شدن، ناامیدی یا اضطراب کنید. اونیکس می تواند به بازکردن دوباره این چاکرا کمک کند، حس داشتن هدف را به شما بازگرداند و مسیر درست رو به جلو را روشن کند.
منابع و مکان هایی که سنگ اونیکس یافت می شود
معادن اونیکس در سراسر جهان واقع شده اند و تقریباً در هر قاره یک یا چند معدن وجود دارد. فراوان ترین مناطق برای عقیق در کشورهای برزیل، هند، ایالات متحده (یوتا ، اورگان ، رود آیلند ، کالیفرنیا)، استرالیا، ماداگاسکار، اروگوئه و روسیه هستند. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، اونیکس نوعی کوارتز ریز کریستالی است. بر خلاف دانه های کریستالی درشت کوارتز ماکرو بلوری، سنگ های کوارتز ریز کریستالی، دانه ریز هستند. این سنگ ها، از جمله اونیکس، معمولاً در داخل رگه ها یا فضاهای باز در سنگها، هنگامی که محلولهای خاص سرد یا تبخیر می شوند، تشکیل می شوند. اونیکس می تواند درون گدازه نیز متبلور شود. گدازه یا سنگ های آتشفشانی دارای حفره هایی هستند که از تجمع گاز تشکیل شده اند. هنگامی که سیلیس و سایر مواد معدنی در این فضاها رسوب می کنند، سرد می شوند و تبدیل به اونیکس می شوند.
منابع و مکان هایی که سنگ اونیکس یافت می شود
قیمت و ارزش سنگ اونیکس
به طور کلی، اونیکس یک سنگ مقرون به صرفه است. اما آیا سنگ اونیکس ارزشمند است؟ ارزش آن و در نتیجه قیمت، بر اساس بهسازی، اندازه و برش آن افزایش می یابد. از آنجا که بسیاری از گوهرهای اونیکس در بازار تحت درمان قرار می گیرند، تفاوت قیمت بین اونیکس بدون درمان و بهسازی شده زیاد نیست. با این حال، ارزش سنگ های بدون بهسازی، تقریباً همیشه کمی بالاتر از سنگ های درمان شده خواهند بود. برش های برجسته مانند گرد و بیضی، گرانتر از کبوچان یا مهره های اونیکس هستند و این به این دلیل است که دستیابی به برش های زاویه ای یا قرینه، به زمان و سطح مهارت بیشتری نیاز دارد. همین امر در مورد کنده کاری ها نیز صدق می کند.
مراقبت و نگهداری اونیکس
اونیکس به دلیل سختی بالای آن در مقیاس Mohs ، آنقدر مقاوم است که تمیز کردن آن با یک برس نرم (برای مثال مسواک) و مقداری آب گرم به راحتی انجام می شود. با در دست داشتن این موارد، می توانید بقایای سطحی را به سرعت پاک کنید، با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید، البته برخی از آسیب ها را نمی توان از بین برد. اگر اطمینان حاصل کنید که سنگ شما در تماس با مواد شیمیایی سخت خانگی (مانند آمونیاک)، پاک کننده های اولتراسونیک، سنگ های قیمتی سخت تر (در خانواده های بریل، کوراندوم، کریسوبریل، توپاز یا اسپینل) است، از این امر جلوگیری کنید. در حالی که می توانید از صابون ملایم بر روی برخی کریستال های اونیکس استفاده کنید، ما آن را توصیه نمی کنیم! از آنجایی که اکثر سنگ های فروخته شده تحت نوعی فرآیند بهسازی قرار گرفته اند، جذب صابون می تواند رنگ یا درخشندگی آنها را کدر کند.
در حال حاضر شما همه چیز را در مورد سنگ مسحور کننده اونیکس می دانید. از رنگ فریبنده اش گرفته تا خواص قدرتمندش، می توانید متوجه شوید که چرا اونیکس مشهورترین سنگ قیمتی سیاه در بازار است. عمق اونیکس از ابتدا مشخص است، اما عمق جدیدی را در زندگی هر کسی که از آن استفاده می کند به ارمغان می آورد. با اعطای خرد و حفاظت، اونیکس می تواند به شما در یافتن فرصت های جدید کمک کند.

 • bullet ویژگیهای عمومی سنگ

  نام فارسی
  انیکس
 • نام لاتین
  Onyx
 • ترکیب شیمیایی
  SiO2
 • موقعیت مکانی
  سنگهاي آتشفشاني
 • اسم های مترادف
  Onice (انیس)
 • سالگرد ازدواج
  سالگرد هفتم و دهم
 • bullet ویژگیهای فیزیکی سنگ

  رنگ
  سیاه و سفید
 • جلا
  شیشه ای
 • سیستم تبلور
  تری گونال
 • ابعاد سلولی
  a = 4.9133, c = 5.4053, Z = 3; V = 113.00 Den(Calc)= 2.65
 • ضریب شکست
  1.552 - 1.543
 • کانی های مشابه
  Agate (عقیق)
 • سختی
  7
 • رخ
  ندارد
 • رنگ اثر خط
  سفید
 • وزن مخصوص (چگالی)
  2.667 - 2.65، میانگین = 2.658
 • شفافیت
  شفاف تا مات
برای درجه بندی کیفیت یک الماس، جنبه های زیادی را باید در نظر گرفت که چهار مورد  آن بسیار ضروری است که در نظر گرفته شود:
الماس
- تراش الماس (Diamond Cut):

مهمترین عامل نمایش، کیفیت و چالش برانگیزترین آن نوع تراش یک الماس است. درخشش الماس به مقدار زیادی بسته به نوع تراش آن می باشد.

- رنگ الماس (Diamond Color):

منظور جواهرفروشان از رنگ الماس حد بین سفیدی یا بی رنگی کامل و وجود مقدار کمی رنگ متمایل به زرد در یک سنگ تراش خورده می باشد.

- شفافیت الماس (Diamond Clarity):

وقتی درباره شفافیت و یا درجه خلوص الماس صحبت می کنیم، منظور خراش و صدمه های روی سطح خارجی و لکه ها و عیوب داخلی آن می باشد.

- وزن الماس (قیراط) (Carat Weight):

واحد اندازه گیری و سنجش یک الماس بر اساس وزن یا قیراط آن می باشد که وزن و یا قیراط الماس در قیمت یک الماس بسیار موثر است

قیراط، یکی از واحدهای اندازه گیری است که هر قیراط برابر است با 200 میلی گرم یا 2/0 میلی گرم. به یاد دشته باشید اختلاف در سایز کاملاً قابل رویت است (حتی با نگاه غیر کارشناسانه).

واژه قیراط carat، از کلمه کاروب (carob)، که دانه های گیاهی است و در گذشته برای وزنه از آن استفاده می کردند، گرفته شده.  این دانه ها از نظر وزن و شکل بسیار یکدست می باشند.
قیراط الماس,وزن الماس

برای انتخاب اندازه یا وزن الماس بهتر است، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1) یک قاعده کلی برای خرید حلقه نامزدی این است که شما برابر با درآمد 2 ماه خود را هزینه کنید، البته این مورد فقط جنبه راهنمایی دارد.

2) بین اندازه و کیفیت الماس تعادل ایجاد کنید. اگر جواهرات بزرگتر را ترجیح می دهید، شما می توانید نوعی از آن را که از نظر رنگ و خلوص در رتبه پایین تری قرار دارد را انتخاب کنید.

3) دقت کنید تا پایه ای که برای قرار گرفتن نگین در نظر گرفته اید، اندازه جواهر مورد نظر شما باشد.

مسعود رضایی، مدیریت مرجع تخصصی طلا و جواهرات ایران طی مقاله زیر به بررسی مواردی پرداخته که با رعایت کردن آن می توانید طلا و جواهرات خود را به بهترین شکل مراقبت کنید. در زیر این موارد آمده است .

1- به عنوان اولین مورد ایشان گفته اند که خیلی خوب است شما جواهرات خود را هر سه یا 6 ماه را بررسی کنید البته می توانید از یک جواهر فروش نیز برای بررسی سالم بودن آن کمک بگیرید.
نکات طلا و جواهر
در این بررسی مهمترین بخش بررسی سنگها و یا گوارسه هایی است که دور سنگ را احاطه کرده است. در صورتی که سنگ شل شده باشد حتما آنرا برای گارانتی به جواهر فروش خود ارجاع دهید.

2- در صورتیکه طلا و جواهر شما جرم گرفته باشد می توانید آن را تمیز کنید چگونگی تمیز شدن طلا و جواهرات را قبلا مورد بررسی قرار دادیم. می توانید به آموزش تصویریچگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم؟ سایت زر رفته و  اطلاعات خوبی به دست آورید.
محافظت از طلا و جواهر
در صورتیکه ترس از خراب شدن آن دارید می توانید به یک طلا ساز مراجعه نمایید تا با دستگاه های مربوط به تمیز کاری که یکی از آنها دستگاه بخار و یا دستگاه پرداخت طلای شما را دوباره جلا بدهند.

3- حتما طلا و جواهرات خود را درون جعبه جواهر خود قرار دهید، و بهتر آن است که ابتدا آن را درون یک محفظه پارچه ای قرار دهید وسپس آن را در درون جعبه قرار دهید. به این ترتیب دیگر حتی خطر ضربه خوردن به سنگ نیز تا حد ممکن پایین می آید.
جعبه طلا و جواهر
4- در صورتیکه جواهر شما مرواریدی باشد که بر روی گوشواره ، آویز و یا دستبند باشد ممکن است بیشتر در معرض کثیفی قرار بگیرد و جلای خود خود را از دست بدهد. مروارید با یک پارچه مخصوص قابلیت تمیز شدن دارد که در جواهر فروشیها موجود می باشد.
تمیز کزدن مروارید
5- به عنوان یک قاعده کلی در نظر داشته باشین بهترین نحوه استفاده از طلا و جواهرات به این گونه هست که طلا و جواهرات خود را زمان بیرون رفتن آخرین موردی باشد که استفاده می کنید و هنگامی که کارتان تمام شد سریع آن را از خود جدا کنید.
مراقیت از طلا و جواهر در مهمانی
6- دقت داشته باشید که استفاده از طلا و جواهرات اعم از آویز طلا، گوشواره طلا، انگشتر طلا، گردنبند طلا، دستبند طلا و باقی جواهرات در هنگام داشتن فعالیت بدنی مانند وزنه برداری، دویدن، شنا کردن، کار اشتباهی است و می تواند آسیب های جدی به آنها برساند.
طلا و جواهرات در ورزش
7- همیشه دقت داشته باشید طلا و جواهرات خود را از جایی بخرید که گارانتی داشته باشد و در صورت خرابی بتوانید به خود فرد و یا مغازه مراجعه نمایید تا در صورت خرابی دست افراد غیر معتبر نیفتد. خوشبختانه یکی از افتخارات ما در مرجع تخصصی طلا و جواهر ایران – سایت زر این است که با افتخار همه موارد خریداری شده تا دو سال شامل گارانتی و تا 50 سال ضانت خدمات پس از فروش برای مشتریان خود دارد.

8- یکی از محبوب ترین آیتم های طلا و جواهر، حلقه و یا انگشتر است که تقریبا می توان گفت در دست همه طلا و جواهر دوستان نیز هست. دقت داشته باشید در هنگام خواب حلقه و انگشتر را از دستان خود در بیاورید چرا که استفاده از حلقه برای یک مدت طولانی باعث تجمع باکتری ها بین حلقه و پوست، می شود که می تواند باعث آلرژیهای پوستی شود.

.امیدوارم با رعایت کردن این موارد همیشه طلا و جواهرات خود را به بهترین نحو ممکن مورد استفاده قرار دهید

احتمالاً مهمترین عامل نمایش، کیفیت و چالش برانگیزترین آن برش الماس است. درخشش الماس به مقدار زیادی بسته به نوع برش آن می باشد. قبل از هر چیز، یادآوری کنیم که نوع برش با شکل الماس متفاوت است.

منظور از شکل، ظاهر و فرمی است که الماس دارد، مانند گرد، زمردی یا گلابی شکل اما برش، کیفیت انعکاسی الماس را شامل می شود. یک برش خوب درخشندگی را که از قلب و درون الماس می ترواد را منعکس می کند.تراش الماس,الماس
 

برش بر اساس سطح کیفی به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

1- ایده آل (Ideal):

کمترین سطح خارجی با بیشترین درخشندگی که فقط در نوع گرد دیده می شود.تراش الماس,الماس


2- اعلا (Premium):

بسیار نزدیک به نوع ایده آل

3- خیلی خوب (Very good):

این نوع الماس قسمت بیشتر نوری را که داخل سنگ می شود، منعکس می کند در این نوع برش الماس به قطعات درشت تری تقسیم می شود.تراش الماس,الماس4- خوب (Good):

این نوع الماس، کمی بیشتر از نوری که در داخل می ماند، انعکاس می دهد و برش دهنده برای خلق بزرگترین قطعه ممکن، این نوع برش را انتخاب می کند. 


تراش الماس,الماس

5- نسبتاً خوب و ضعیف (Fair & Poor):

فقط تعداد کمی از نوری که وارد آن می شود، منعکس می کند که معمولاً برای بالاترین وزن الماس این نوع برش را انتخاب می کند.محصولات مرتبط

آخرین محصولات مشاهده شده


درباره سایت زر |  تماس با سایت زر |  نظرات ، پیشنهادات و شکایات |  عضویت در سایت زر |  جستجوی پیشرفته |  پرسش و پاسخ  |  قوانین و مقررات
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت زر می باشد و استفاده محدود از مطالب با ذکر منبع بلامانع است و هرگونه کپی برداری غیر مجاز پیگرد قانونی دارد.
شماره ثبت: 336113
© 2009 Zar. All rights reserved. zar.manage@yahoo.com

نشانی دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک، 50 متر بالاتر از میدان، برج نگار ، طبقه هشتم اداری، واحد 1 تلفن : 88641503-021، مدیریت: 1598419-0912
نشانی دفتر کارخانه :یوسف آباد، نبش خیابان ششم، ساختمان اختصاصی طلا و جواهر پلاک 4 واحد 2 88641504-021، مدیریت: 2157559-0912
دفتر واردات و صادرات :ولنجك، مجتمع تجاری گالریا، طبقه ششم شماره تماس: 0041782008072
دفتر مستقیم انگلستان: 7452269629-0044 سامانه پیام کوتاه:30007924006953
Manager in Canada: Mrs. Rezaee
180 Grandview Ave Thornhill, ON L3T 1J1, Canada phone number: 0016476414242
طراحی و تولید انحصاری "شرکت پرشین کیمیاگران پاسارگاد"

logo-samandehi e-namad
 سنجش رضایتمندی
بانک ملی
همین حالا تماس بگیرید!  سنجش رضایتمندی