معرفی خصوصیات سنگ و کانی اوپال آتشینFire Opal + جدول خصوصیات

Fire Opal (اپال آتشین)
 
 

سنگها و کانیها صرفا جهت آگاهی شما می باشد

لوگو بانک ملی لوگو وزارت صنعت و معدن لوگو ساماندهی کسب و کار اینترنتی بانک ملت بانک صنعت اتاق بازرگانی گارانتی ایزو-زر GIA hrd IGL EGl

با هر سنگی که بخواهید میتوانید مدل خود را تغییر دهید:

 فوق العاده مهم : سفارش ساخت طلا تا 5% تخفیف به همراه جواهر تا 10% زیر قیمت بازار ایران ساخته خواهد شد (پس همین حالا جهت سفارش طلا و جواهر با ما تماس بگیرید: 1598419-0912 و 88641503-021 و 88641504-021)

مکزیک البته منبع اصلی اوپال آتشین است. اوپال های آتشین مکزیکی که بسیار گرانبها هستند، در معادن روباز در Queretaro، مکزیک استخراج می شوند. با این حال، اوپال آتشین را می توان در گواتمالا، هندوراس، ایالات متحده و استرالیا نیز یافت، جایی که انواع با ارزش تری در آنجا یافت می شود. دهه های زیادی است که آلمان بیشترین و بهترین اوپال های آتشین مکزیکی را وارد می کند.
بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که یک اوپال آتشین به سادگی یک اوپال است که مقدار زیادی رنگ قرمز در صفحه نمایش زیبا و رنگین کمانی آن دیده می شود. این یک اشتباه قابل درک است زیرا کلمه "آتش" معمولاً به این نمایشگر رنگین کمانی زیبا از اوپال است و نه رنگ واقعی بدن اوپال. یک اوپال آتشین مکزیکی در واقع بسیار متفاوت با اوپالی است که ما عادت داریم آن را ببینیم. در حالی که یک اوپال مات و سفید است، رنگ های رنگین کمانی را نیز نشان می دهد، اوپال آتشین مکزیکی شفاف تا نیمه شفاف است، با یک رنگ بدنه یکدست قرمز، نارنجی، زرد یا قهوه ای.
اوپال های آتشین می توانند با یا بدون رنگ یا آتش ساخته شوند. محتوای آهن همان چیزی است که به اوپال آتشین مکزیکی رنگ نارنجی می بخشد. نمونه های بسیار باارزش بسیار شفاف هستند و رنگ های مختلفی در داخل سنگ دارند و از رنگ نارنجی قرمز مایل به آتش هستند. این نمونه ها می توانند قیمت خرده فروشی تا 300 دلار به ازای هر قیراط را درخواست کنند. در مقابل، سنگ های شفاف که قهوه ای یا مایل به زرد هستند، 5 قیراط دلار به فروش می رسد. اوپال های آتشین معمولاً تراشیده می شود و صاحب این گوهر باید از شکنندگی سنگ آگاه باشد. مانند همه اوپال ها، اگر از اوپال های آتشین مکزیکی به درستی مراقبت نشود می تواند در طول زمان ترک بخورد.
قدرت جادویی اوپال آتشین
اوپال آتشین مکزیکی دارای ویژگی های مثبت بسیاری است که می تواند به زندگی کسی که از این سنگ استفاده می کند وارد کند. از نظر جسمی گفته می شود که قدرت بهبودی کمر، کلیه ها را دارد و می تواند اندام های جنسی را تحریک کند. از نظر ذهنی، گفته می شود که اوپال آتشین برای کسانی که خجالتی و فاقد اعتماد به نفس هستند سنگ شگفت انگیزی است. ظاهراً آتش این سنگ آن ها را برانگیخته و اعتماد به نفس مورد نیاز را تقویت می کند. همچنین گفته می شود که اوپال آتشین می تواند به کسانی که تازه از روابط توهین آمیز رنج میبرند کمک کند. اوپال آتشین نشانی از شادی قلب است. همچنین گفته شده است که برای جذب پول استفاده می شود. قرار دادن اوپال آتشین در محل کار خود روش خوبی برای جذب مشتری است.
خصوصیات علمی اوپال آتشین
اوپال های آتشین مکزیکی به دلیل رنگ بدنه نارنجی یا قرمز رنگ شعله ور نامگذاری شده است. آنها همیشه بسیار روشن رنگ هستند و می توانند کمی ابری و تقریبا کاملاً شفاف باشند. نمونه های شفاف جلای خوبی دارند. مانند عقیق، اوپال های آتشین نیز می توانند گاهاً در نور بسیار شدید نشانه هایی از رنگین کمانی را نشان دهند. اوپال های آتشین دارای چگالی بسیار کمی هستند، کمتر از شیشه، که گاهی با آن اشتباه گرفته می شود. اوپال های آتشین، مانند سایر اوپال ها، نسبتاً سخت هستند و از نظر سختی از 5.5 تا 6.5 درجه بندی می شوند.
چگونگی نگهداری از سنگ اوپال
اوپال های آتشین بسیار شکننده هستند و از تغییرات رطوبت، دما و حتی نور رنج می برند. با این حال، با مراقبت های مناسب، اوپال آتشین شما می تواند مدت زیادی دوام بیاورد. اوپال ها به اندازه 20٪ آب دارند، به این معنی که می توانند بسیار خشک شده و ترک بخورند. این پدیده "دیوانگی" نامیده می شود و ممکن است با خیساندن اوپال در آب برای چند ساعت، گاهی اوقات از آن جلوگیری شود. برخی از اوپال ها در واقع با روغن، موم یا پلاستیک پر می شوند تا از پدیده دیوانگی جلوگیری کنند. مهم است که هرگز اوپال را با هیچ روغن یا مواد شیمیایی تماس نگیرد. همچنین مهم است که از سنگ خود در برابر هرگونه ضربه و خراش محافظت کنید.

 • bullet توضیحات

  توضیحات
  اپال آتشین، اپال با طیف رنگ نارنجی در قرمز است. از نظر خواص فيزيكي و شيميايي مشابه اوپال است ولي ازنظر رنگ قرمز آتشي از آن تميز داده ميشود. نام آن از نظر رنگ گرفته شده است .
 • bullet ویژگیهای عمومی سنگ

  نام فارسی
  اپال آتشین
 • نام لاتین
  Fire Opal
 • ترکیب شیمیایی
  SiO2 · nH2O
 • وجه تسمیه
  به علت قرمز بودن آن به این نام، نامیده شده است.
 • اسم های مترادف
  Precious Fire Opal
 • bullet ویژگیهای فیزیکی سنگ

  رنگ
  قرمز
 • جلا
  شیشه ای
 • سیستم تبلور
  آمورف
 • ضریب شکست
  1.37-1.47
 • کانی های مشابه
  اپال (opal)
 • سختی
  5.5-6.5
 • رخ
  ندارد
 • رنگ اثر خط
  سفید
 • وزن مخصوص (چگالی)
  1.9-2.3، میانگین = 2.09
 • شفافیت
  شفاف، نیمه شفاف، مات
برای درجه بندی کیفیت یک الماس، جنبه های زیادی را باید در نظر گرفت که چهار مورد  آن بسیار ضروری است که در نظر گرفته شود:
الماس
- تراش الماس (Diamond Cut):

مهمترین عامل نمایش، کیفیت و چالش برانگیزترین آن نوع تراش یک الماس است. درخشش الماس به مقدار زیادی بسته به نوع تراش آن می باشد.

- رنگ الماس (Diamond Color):

منظور جواهرفروشان از رنگ الماس حد بین سفیدی یا بی رنگی کامل و وجود مقدار کمی رنگ متمایل به زرد در یک سنگ تراش خورده می باشد.

- شفافیت الماس (Diamond Clarity):

وقتی درباره شفافیت و یا درجه خلوص الماس صحبت می کنیم، منظور خراش و صدمه های روی سطح خارجی و لکه ها و عیوب داخلی آن می باشد.

- وزن الماس (قیراط) (Carat Weight):

واحد اندازه گیری و سنجش یک الماس بر اساس وزن یا قیراط آن می باشد که وزن و یا قیراط الماس در قیمت یک الماس بسیار موثر است

قیراط، یکی از واحدهای اندازه گیری است که هر قیراط برابر است با 200 میلی گرم یا 2/0 میلی گرم. به یاد دشته باشید اختلاف در سایز کاملاً قابل رویت است (حتی با نگاه غیر کارشناسانه).

واژه قیراط carat، از کلمه کاروب (carob)، که دانه های گیاهی است و در گذشته برای وزنه از آن استفاده می کردند، گرفته شده.  این دانه ها از نظر وزن و شکل بسیار یکدست می باشند.
قیراط الماس,وزن الماس

برای انتخاب اندازه یا وزن الماس بهتر است، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1) یک قاعده کلی برای خرید حلقه نامزدی این است که شما برابر با درآمد 2 ماه خود را هزینه کنید، البته این مورد فقط جنبه راهنمایی دارد.

2) بین اندازه و کیفیت الماس تعادل ایجاد کنید. اگر جواهرات بزرگتر را ترجیح می دهید، شما می توانید نوعی از آن را که از نظر رنگ و خلوص در رتبه پایین تری قرار دارد را انتخاب کنید.

3) دقت کنید تا پایه ای که برای قرار گرفتن نگین در نظر گرفته اید، اندازه جواهر مورد نظر شما باشد.

مسعود رضایی، مدیریت مرجع تخصصی طلا و جواهرات ایران طی مقاله زیر به بررسی مواردی پرداخته که با رعایت کردن آن می توانید طلا و جواهرات خود را به بهترین شکل مراقبت کنید. در زیر این موارد آمده است .

1- به عنوان اولین مورد ایشان گفته اند که خیلی خوب است شما جواهرات خود را هر سه یا 6 ماه را بررسی کنید البته می توانید از یک جواهر فروش نیز برای بررسی سالم بودن آن کمک بگیرید.
نکات طلا و جواهر
در این بررسی مهمترین بخش بررسی سنگها و یا گوارسه هایی است که دور سنگ را احاطه کرده است. در صورتی که سنگ شل شده باشد حتما آنرا برای گارانتی به جواهر فروش خود ارجاع دهید.

2- در صورتیکه طلا و جواهر شما جرم گرفته باشد می توانید آن را تمیز کنید چگونگی تمیز شدن طلا و جواهرات را قبلا مورد بررسی قرار دادیم. می توانید به آموزش تصویریچگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم؟ سایت زر رفته و  اطلاعات خوبی به دست آورید.
محافظت از طلا و جواهر
در صورتیکه ترس از خراب شدن آن دارید می توانید به یک طلا ساز مراجعه نمایید تا با دستگاه های مربوط به تمیز کاری که یکی از آنها دستگاه بخار و یا دستگاه پرداخت طلای شما را دوباره جلا بدهند.

3- حتما طلا و جواهرات خود را درون جعبه جواهر خود قرار دهید، و بهتر آن است که ابتدا آن را درون یک محفظه پارچه ای قرار دهید وسپس آن را در درون جعبه قرار دهید. به این ترتیب دیگر حتی خطر ضربه خوردن به سنگ نیز تا حد ممکن پایین می آید.
جعبه طلا و جواهر
4- در صورتیکه جواهر شما مرواریدی باشد که بر روی گوشواره ، آویز و یا دستبند باشد ممکن است بیشتر در معرض کثیفی قرار بگیرد و جلای خود خود را از دست بدهد. مروارید با یک پارچه مخصوص قابلیت تمیز شدن دارد که در جواهر فروشیها موجود می باشد.
تمیز کزدن مروارید
5- به عنوان یک قاعده کلی در نظر داشته باشین بهترین نحوه استفاده از طلا و جواهرات به این گونه هست که طلا و جواهرات خود را زمان بیرون رفتن آخرین موردی باشد که استفاده می کنید و هنگامی که کارتان تمام شد سریع آن را از خود جدا کنید.
مراقیت از طلا و جواهر در مهمانی
6- دقت داشته باشید که استفاده از طلا و جواهرات اعم از آویز طلا، گوشواره طلا، انگشتر طلا، گردنبند طلا، دستبند طلا و باقی جواهرات در هنگام داشتن فعالیت بدنی مانند وزنه برداری، دویدن، شنا کردن، کار اشتباهی است و می تواند آسیب های جدی به آنها برساند.
طلا و جواهرات در ورزش
7- همیشه دقت داشته باشید طلا و جواهرات خود را از جایی بخرید که گارانتی داشته باشد و در صورت خرابی بتوانید به خود فرد و یا مغازه مراجعه نمایید تا در صورت خرابی دست افراد غیر معتبر نیفتد. خوشبختانه یکی از افتخارات ما در مرجع تخصصی طلا و جواهر ایران – سایت زر این است که با افتخار همه موارد خریداری شده تا دو سال شامل گارانتی و تا 50 سال ضانت خدمات پس از فروش برای مشتریان خود دارد.

8- یکی از محبوب ترین آیتم های طلا و جواهر، حلقه و یا انگشتر است که تقریبا می توان گفت در دست همه طلا و جواهر دوستان نیز هست. دقت داشته باشید در هنگام خواب حلقه و انگشتر را از دستان خود در بیاورید چرا که استفاده از حلقه برای یک مدت طولانی باعث تجمع باکتری ها بین حلقه و پوست، می شود که می تواند باعث آلرژیهای پوستی شود.

.امیدوارم با رعایت کردن این موارد همیشه طلا و جواهرات خود را به بهترین نحو ممکن مورد استفاده قرار دهید

احتمالاً مهمترین عامل نمایش، کیفیت و چالش برانگیزترین آن برش الماس است. درخشش الماس به مقدار زیادی بسته به نوع برش آن می باشد. قبل از هر چیز، یادآوری کنیم که نوع برش با شکل الماس متفاوت است.

منظور از شکل، ظاهر و فرمی است که الماس دارد، مانند گرد، زمردی یا گلابی شکل اما برش، کیفیت انعکاسی الماس را شامل می شود. یک برش خوب درخشندگی را که از قلب و درون الماس می ترواد را منعکس می کند.تراش الماس,الماس
 

برش بر اساس سطح کیفی به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

1- ایده آل (Ideal):

کمترین سطح خارجی با بیشترین درخشندگی که فقط در نوع گرد دیده می شود.تراش الماس,الماس


2- اعلا (Premium):

بسیار نزدیک به نوع ایده آل

3- خیلی خوب (Very good):

این نوع الماس قسمت بیشتر نوری را که داخل سنگ می شود، منعکس می کند در این نوع برش الماس به قطعات درشت تری تقسیم می شود.تراش الماس,الماس4- خوب (Good):

این نوع الماس، کمی بیشتر از نوری که در داخل می ماند، انعکاس می دهد و برش دهنده برای خلق بزرگترین قطعه ممکن، این نوع برش را انتخاب می کند. 


تراش الماس,الماس

5- نسبتاً خوب و ضعیف (Fair & Poor):

فقط تعداد کمی از نوری که وارد آن می شود، منعکس می کند که معمولاً برای بالاترین وزن الماس این نوع برش را انتخاب می کند.محصولات مرتبط

آخرین محصولات مشاهده شده


درباره سایت زر |  تماس با سایت زر |  نظرات ، پیشنهادات و شکایات |  عضویت در سایت زر |  جستجوی پیشرفته |  پرسش و پاسخ  |  قوانین و مقررات
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت زر می باشد و استفاده محدود از مطالب با ذکر منبع بلامانع است و هرگونه کپی برداری غیر مجاز پیگرد قانونی دارد.
شماره ثبت: 336113
© 2009 Zar. All rights reserved. zar.manage@yahoo.com

نشانی دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک، 50 متر بالاتر از میدان، برج نگار ، طبقه هشتم اداری، واحد 1 تلفن : 88641503-021، مدیریت: 1598419-0912
نشانی دفتر کارخانه :یوسف آباد، نبش خیابان ششم، ساختمان اختصاصی طلا و جواهر پلاک 4 واحد 2 88641504-021، مدیریت: 2157559-0912
دفتر واردات و صادرات :ولنجك، مجتمع تجاری گالریا، طبقه ششم شماره تماس: 0041782008072
دفتر مستقیم انگلستان: 7452269629-0044 سامانه پیام کوتاه:30007924006953
Manager in Canada: Mrs. Rezaee
180 Grandview Ave Thornhill, ON L3T 1J1, Canada phone number: 0016476414242
طراحی و تولید انحصاری "شرکت پرشین کیمیاگران پاسارگاد"

logo-samandehi e-namad
 سنجش رضایتمندی
بانک ملی
همین حالا تماس بگیرید!  سنجش رضایتمندی